BDAR

Kortelių skaitytuvai

ATK skaitytuvas gali būti įmontuotas Jūsų kompiuteryje ar klaviatūroje (jei perkate naują, prašykite, kad būtų komplektuojamas su skaitytuvu).

Pav.1: Integruotas skaitytuvas Pav.2: Integruotas skaitytuvas

Jei neturite integruoto skaitytuvo jis gali būti jungiamas atskira USB jungtimi kaip išorinis įrenginys.

Pav.3: USB kortelių skaitytuvas           Pav.4: USB kortelių skaitytuvas

Šiuolaikinių išorinių kortelių skaitytuvų programinė įranga automatiškai įsidiegia kompiuteryje, juos prijungus. Įsigyjant skaitytuvą pateikiama ir jo programinė įranga arba nuoroda į ją internete. 

Informacija apie skaitytuvus nesunkiai randama internete, pvz. https://www.google.com paieškoje, surinkus Asmens tapatybės kortelės skaitytuvai arba LST ISO/IEC 7816 skaitytuvai

Skaitytuvas turi atitikti Jūsų kompiuterio programinę įrangą ir standartą LST ISO/IEC 7816 "Atpažinimo kortelės. Lustinės kortelės su kontaktais". Skaitytuvo programinė įranga (angl. – card drivers) turi būti įdiegta Jūsų kompiuteryje.

Pasinaudokite nemokamai viešosiose bibliotekose
Jei Jūs neturite kompiuterio, interneto ryšio ar dar nesate įsigiję kortelių skaitytuvo, nemokamai su ATK internetu teikiamomis paslaugomis arba pasirašyti elektroninį dokumentą elektroniniu parašu galite viešosiose bibliotekose, kurios atlieka ir Viešųjų interneto prieigos taškų funkcijas. Ten Jūs gausite ir kompetentingą pagalbą. Tokių taškų Lietuvoje yra apie 2000. Daugiau informacijos apie VIPT ir artimiausią biblioteką galima rasti adresu www.vipt.lt arba paskambinę telefonu +370 68547445